Прекин на патот Неготино-Кавадарци поради протест

АМСМ ги извести возачите дека има прекин на регионалниот пат Неготино – Кавадарци.

 

„Од 11:15 часот на регионалниот пат Неготино - Кавадарци, поради собир во организација на Задружение на лозари „Тиквешки лозари“ на кој присуствуваат околу 50 лица со 10 ПМВ, 4 трактори, сообраќајот е во прекин во двата правци“, известија од АМСМ.

Засега не е познато колку време ќе трае прекинот.

15.05.2022 - 11:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега