Прегазена жена во Скопје оставена на улица

Во 22.55 часот на булеварот „Партизански Одреди“ во Скопје, мотоцикл, управуван од непознат возач, удрил во пешак.

Се работи за 83-годишната Л.С. од Скопје, по што возачот го напуштил местото.

Од ударот Л.С. се здобила со тешки телесни повреди и била пренесена на лекување во Ургентен центар при комплекс клиники „Мајка Тереза“.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.                                         

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.06.2019 - 11:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега