Прегазена жена на Илинденска - Ја оставиле и избегале

Во 07.30 часот во близина на крстосницата од улиците „Бледски договор“ и „Илинден“ во Скопје, патничко возило „фолксваген голф“ со скопски регистарски ознаки, удрило во пешак.

Се работи за 40-годишната М.А. од Скопје која била прегазена и била пренесена во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување лекарска помош.

Возачот избегал од местото на настанот.

 

Увид бил извршен и се преземат мерки за расчистување на случајот. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

08.12.2019 - 11:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега