Предвидувањата на Нострадамус за 2019 кои се уште не се случиле: Едно од нив и обид за атентат на Трамп

Теоричари на заговор сметаат дека Нострадамус бил вистински пророк и видовит човек.

Аптекарот и писател од 16 век надалеку е прифатен како најпознат светски пророк. Неговите следбеници веруваат дека тој ја предвидел монументални настани за време на историјата, а веруваат дека има и такви кои треба да се случат.

Крег Хамилтон-Паркер, британски медиум, за „Експрес“ изјави дека Нострадамус предвидел особено насилна година за американскиот претседател Доналд Трамп.

Според психички експерт кој го води Psichics.co.uk, Нострадамус предвидел обид за атентат врз Трамп, вооружен конфликт на Блискиот исток и обновена врска со неговиот руски колега помеѓу 2019 и 2020 година.

Хамилтон тврди: Чувствувам дека Трамп ќе има долг мандат, но Нострадамус предвидува обид за атентат во вториот мандат.

Нострадамус исто така предвиде војната на Блискиот Исток.

„Чувствувам дека првите гласови за тоа ќе ги добиеме во 2019, но нема да биде потполна војна“ 

Тој исто така тврди дека Трамп ќе постигне договор со својот руски колега Владимир Путин.

Една работа која Нострадамус не ја предвидел се резултатите или ефектот од Брегзит, Но, брзата промена во раководството на Конзервативната партија ќе донесе ново лице на чело на Вадата.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.11.2019 - 09:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега