Пред спиење напијте се од овој напиток - топи масти и се што сте изеле во текот на денот

 

Мастите околу стомакот и нозете се најтешки за отстранување, секако постојат разни фактори кои ги создаваат, а вие потоа не знаете како да се ослободите од нив.

Телото во текот на сонот од 8 часа ги опоравува мусулите, но ништо не прави со мастите. За ова да се поттикне нешто мора да се забрза во метаболизмот и телото, односно организмот да продолжи да ја вари храната додека спиете.

Еден час пред спиењет напијте се од овој напиток, за чија подготовка ви е потребно:

1 лажица оцет

1 лажица ѓумбир во прав

1 лимон

½ литар вода

малку цимет

Пред сѐ, зовријте вода, во неа додадете ги останатите состојки и малку варете. Оставете да се излади. Секоја вечер пред спиење, земете по една шолја од овој напиток.

 

 

 

 

26.04.2018 - 19:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега