Пред нас еден од најпеколните денови - потоа следи промена

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала доумерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. 

Утринската температура ќе се движи од 12 до 20 степени, а дневната температура од 26 до 36 степени. 

Во Скопје ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура ќе достигне до 19, а дневната температура до 34 степени. 

Во следните денови ќе продолжи периодот на сончево и топло време со мала доумерена локална облачност. 

 

 

 

10.08.2018 - 07:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега