Пред најавеното силно невреме - Ова се температурите низ Македонија рано наутро

УХМР информира дека и денеска, се до петок ќе има невреме, по пеколот кој го имавме.

До четврток во попладневните часови ќе се задржи променливо и нестабилно време со честа појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Локално ќе има појава на невреме сопообилни врнежи, силен ветер и појава на град.

Во петок и за време на викендот ќе преовладува сончево време, но ќе има услови за изолирана појава на пороен дожд со грмежи.

Ова се температурите и состојбата утрово:

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.06.2019 - 08:27

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега