Пред 17 години ја отпеа „Дувни ветре развигорче“ - еве како изгледа денес

Елеонора Димитриевска, сега Капсималева, беше малото русокосо девојче кое на детскиот фестивал „Златно славејче“ го отпеа хитот кој и ден денес го знаат сите, а го слушаат и новите генерации - „Дувни ветре развигорче“. Песничка на која сите се сеќаваме и ја потпевнуваме со новите генерации.

Елеонора израсна во прекрасна убавица, еве како изгледа денес.

 

 

 

16.07.2017 - 22:01

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа