Пребројани 99% од гласовите во Куманово - ДИК соопшти кој е во водство

Државната изборна комисија преброја 99.88% од гласовите во Куманово, каде независниот кандидат Максим Димитриевски освои најголем број од гласовите, односно 15.151.

Кандидатот на СДСМ, Оливер Илиевски е веднаш зад него со 15.098 гласови, додека кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ Тони Михајловски освои 8.567 отсто од гласовите во Куманово.


18.10.2021 - 10:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега