Празникот на сите светци, 1 ноември, неработен за граѓаните од католичка вероисповед

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците, 1 ноември 2020година (недела), Празникот на сите светци е неработен ден за граѓаните од католичка вероисповед во Република  Македонија.

Министерството за труд и социјална политика на сите граѓани од католичка вероисповед им го честита Празникот на сите светци.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

28.10.2020 - 08:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега