Пратеник од коалицијата на СДСМ против договорот со Грција

 

Професорот Ферид Мухиќ независен пратеник во редовите на СДСМ, при гостување во емисијата „60 минути“ на ТВ Алфа, рече дека е против наметнување на решение за името од страна на Грција.

Мухиќ смета дека договор со Грција ќе биде штетен за иднината на Македонија и дека тоа може да биде причина за уништување на македонскиот идентитет и држава. 

Дури и ако договорот со Грција зависи од неговиот глас Мухиќ ќе биде против затоа што мисли дека тој е штетен.

Целото Интервјуто на пратеникот на владеачката коалиција ќе биде објавено на Алфа вечерва.

 

 

 

21.03.2018 - 18:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа