Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ викаа „Предавник" кон Димитров

Шефот на македонската дипломатија, Никола Димитров, денеска од собраниската говорница објасни пред пратениците зошто треба да се донесе Договорот со Грција по скратена постапка.

По неговиот говор имаше бурни реакции од пратениците од ВМРО-ДПМНЕ, кои го нарекуваа Предавник додека говореше.

 

 

 

 

19.06.2018 - 11:36

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега