Пратениците на пауза - Талат ја скокна точката за јазиците

 

Собранието на Република Македонија е на пауза која ќе трае еден час.

На самиот почеток збор побара Илија Димовски и побара да се расправа дали постои можност за поднесување амандмани. Нагласи дека Џафри лично потпишал дека треба да се поднесуваат амандмани и посочи на 19 неправилни члена на Законот.

Џафери го исклучи од говорница, па ја скокна точката за јазиците, а сега пратениците се на пауза.

 

 

 

14.03.2018 - 13:47

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа