Познато во кои 10 општини ВМРО-ДПМНЕ извојува победа

Неофицијално, победа во прв круг на кандидати на ВМРО прогласува во 10 општини. Според информации на ВМРО-ДПМНЕ, извојувале победа во следниве општини: Градско, Могила, Новаци, Јегуновце, Босилово, Петровец, Прилеп, Виница, Карбинци, Пехчево.

17.10.2021 - 21:04

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега