Познатиот штипски гинеколог Стојанов почина на плажа во Грција

Познатиот доктор и поранешен директор на Клиничката болница Штип, Александар Стојанов почина.

Според информации на ТВ Стар доктор Стојанов починал во Грција.

-Ненадејно во Грција почина познатиот штипски гинеколог-специјалист, д-р Александар Стојанов кој пред неколку години беше и директор на Клиничката болница -Штип, објави телевизијата.

 Според неофиоцијални информации кои кружат во градот, тој доживеал масивен срцев удар на плажа.

Штипската телевизија „Стар“ објави дека Стојанов претрпел масивен инфаркт.

22.07.2021 - 12:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега