Познатиот рапер Раста скршен од тага: „Збогум животе мој“ (ФОТО)

Раперот Стефан Џуровиќ Раста, моментално е скршен во тага, а причината за истата ја објави на Инстаграм.

Тој на профилот ја сподели тажната вест со фановите.

-Животу мој. Синоќа ме напушти. Ти благодарам за се.Ќе бидеш во моите најубави сеќавања. Збогум Рале. Моја баба- напишал Раста.

 

 
 
 
View this post on Instagram

ZIVOT MOJ. NOCAS ME JE NAPUSTIO. HVALA TI ZA SVE!!!! BICES U NAJLEPSEM SECANJU!!! ZBOGOM RALEMOJA BABA!!!

A post shared by STEFAN (@stefanrasta) on May 16, 2019 at 2:32am PDT

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.05.2019 - 17:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега