Познати се имињата на советниците во Град Скопје: ВМРО-ДПМНЕ освои 18, СДСМ 12 советнички места

Познат е распоредот на советници кои ќе ги претставуваат граѓаните во Советот на Град Скопје. Државната изборна комисија денеска ги соопшти конечните резултатите од првиот круг на локалните избори 2021.

Според податоците од ДИК, ВМРО-ДПМНЕ освои 18 советнички места во Советот на Град Скопје, СДСМ има 12, ДУИ 5, Левица четири советнички места.

По две советнички места во Град Скопје имаат АА/А, Група избирачи Драгана Велковска и ЛДП/ДОМ.

 

23.10.2021 - 14:37

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега