Познати полуфиналните двојки од Лигата на шампионите

 

Во седиштето на УЕФА во Нион денеска беа извлечени полуфиналните двојки од Лигата на шампионите.

Полуфинални двојки во Лигата на шампионите:

Баерн Минхен- Реал Мадрид

Ливерпул- Рома

Првите натпревари ќе се играат на 24 и 25 април, додека пак реваншите се играат една недела подоцна. Финалето се игра на 26-ти мај во Киев.

 

 

 

13.04.2018 - 13:37

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа