Познати можните противници на ФК Вардар во квалификациите за ЛШ

 

Познати се можните противници на македонскиот фудбалски првак Вардар во второто квалификациско коло за Лигата на шампиони.

Легија Варшава е најквалитетен тим според коефициентот на УЕФА со кој може да се соочат вардарци.

Од поатрактивните можни противници на црвено црните го издвојуваме српскиот шампион Партизан, а останатите конкуренти на Вардар би биле: Жилина (Словачка), Жалгирис (Литванија), Дандлак (Република Ирска), Дуделанж (Луксембург), Кукеши (Албанија), Хонвед (Унгарија). , Будуќност (Црна Гора) и Зрињски (Босна и Херцеговија).

Вардарци противникот ќе го дознаат на извлекувањето закажано за 19 јуни, а натпреварите ќе се играат на 11/12 и 18/19 јули.

 

 

 

05.06.2017 - 19:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа