Позната брзината со која автобусот се возел по патот

Досегашното вештачење нема утврдено техничка неисправност на автобусот што пред два дена излета од патот кај  Карпалак.

Алсат дознава дека истрагата се води во два правци. Едниот утврдува објективни причини за несреќата, како на пример дали можеби возачот ја загубил контролата над автобусот во обид да избегне судир со друго возило или пак, возел со неприлагодена брзина.

Утврдено е дека непосредно пред несреќата автобусот се движел со брзина од 80-85 километри на час.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.02.2019 - 11:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега