Познат идентитетот на жената која се обеси до Основно училиште во Скопје

 

Жена на возраст од 38 години е пронајдена обесена на дрво вчера попладне во скопски Карпош.

Вчера во 19 часот и 25 минути било пријавено дека во близина на Основното Училиште Лазо Трповски обесена на дрво е пронајдена38-годишната П.Л. од скопско село, јавува Курир.

Смртта е констатирана од итна медицинска помош.

По наредба на јавен обвинител, телото на жената е предадено на обдукција.

 

 

 

11.12.2017 - 10:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа