Познат идентитетот на девојката со ампутирана нога - Срцето престанало да и чука

Младата Ерза Османи е девојката која е најмлада жртва од кобната несреќа која се случи кај Ласкарци минатиот месец.

Д-р Алберт Леши, од Клиниката за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување при Ургентниот центар за Независен изјавил дека нејзиното срце престанало да чука и покрај сите напори на докторите.

Таа се соочи и со тешки повреди на коските, на мускулите, на карлицата и на стомакот, а и беше ампутирана и ногата.

Таа е најмлада жртва заедно со уште едно 19-годишно момче.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.03.2019 - 11:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега