Позитивни на коронавирус 12 вработени во МВР

 

Во МВР досега се регистрирани вкупно 12 случаи на заболени од вирусот Ковид-19, дознава Алсат.

Според информациите на Алсат, од министерството има 45 лица во самоизолација и 7 во изолација.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

06.04.2020 - 11:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега