Пожарот кај Струмица изгаснат

Пожарот пред влезот во Струмица од Радовиш е изгаснат. Пожарот избувна околу 13 часот, а зафатена беше поголема површина шамак покрај патот.

Во гаснењето на пожарот учествуваат три противпожарни возила на ТППЕ Струмица и 12 пожарникари.

Сообраќајот што беше во прекин е нормализиран.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.02.2019 - 16:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега