Пожарникарите и војската на терен - дождот отсече патишта, поплавени домови, Хрватска под вода

 

Во делови на Хрватска силното невреме и дождот направија хаос, а прогласена е и вонредна состојба.

Пожарникари, специјални единици и полицајци се на терен и помагаат во поплавите, и ја црпат водата од поплавените објекти.

Многу селски патишта се затворени, а не работат ни дел од училиштата.

На помош дошла и хрватската војска.

 

 

 

12.09.2017 - 09:52

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа