Пожар во зграда во Лондон – Во нејзина близина предминатата година загинаа 71 лице

Лондонските пожарникари угасиле пожар на тераса на зграда во западен Лондон, блиску до Гренфел кулата, каде во пожар во 2017 година загинаа 71 лице.

 

„Пожарникарите завршија добра работа и брзо го ставија пожарот под контрола. Немаше повредени“, соопштија од пожарникарската служба, а пренесува Ројтерс.

Причините за пожарот се непознати.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.08.2019 - 21:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега