Пожар во воз кој сообраќал на релација Скопје-Гевгелија

Во средата утрото, околу 06:50 часот на Железничка станица-Зелениково, во патнички воз, кој сообраќал на релација Скопје–Гевгелија, настанал пожар на локомотивата. Од страна на вработени од Македонски железници пожарот бил изгаснат. 

Повредени лица нема. 

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.   

 

 

 

 

11.08.2018 - 11:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега