Пожар во ТВ „ВИС“ во Струмица

Утрово околу два часот избил пожар во зградата на поранешната касарна каде се сместени просториите на струмичкиот ТВ канал ВИС, пренесува „А1ОН“.

Во пожарот кој избил зафатени биле телевизиското студио и техниката, но гореле и останатите субјекти сместени во зградата.

Истрагата треба да покаже кои се причините на избивање на пожарот и колкава е материјалната штета.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.03.2020 - 10:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега