Пожар во Сарај: Се запалиле подрумски простории

Во Полициската станица Сарај било пријавено на 15.05.2022 во 14.00 часот дека во с.Сарај настанал пожар во подрумски простории на А.А.

Екипа на Бригата за противпожарна заштита Скопје целосно го изгаснала пожарот, а повредени лица нема.

Увид на местото извршила екипа од Полициска станица Сарај.

16.05.2022 - 18:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега