Пожар во Хрватска - евакуирани хотели, сите пожарникарни сили се на терен

Туристи од хотелот „Јадран“ и „Тамарис“ ги напуштија хотелите откако беа евакуирани поради пожарот кој избувна.

Бурата престана со што ќе се олесни работата на пожарникарите.

Пожарот го гасат 4 пожарникарни возила и се надеваат дека наскоро ќе биде саниран.

Информации за повредени или загинати уште нема.

 

 

 

 

19.06.2017 - 14:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа