Пожар кај Тиквешко Езеро, гори нискостеблеста шума

Пожар избувна деенска кај Тиквешко Езеро.

Александар Чадамов, командир на Територијална противпожарна единица Кавадарцигор за МИА истакна дека гори нискостеблеста шума смрека.

Во моментов две екипи, пет пожарникари со две возила заминуваат на терен.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.06.2020 - 14:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега