Пожар кај очната болница во Ѓорче Петров

Избувна пожар во Јурија до реката Вардар во близина на очната болница во скопската општина Ѓорче Петров, објави КУРИР.

Како што пренесуваат од порталот во гасење на пожарот учествуваа од противпожарната бригада при што истиот е локализиран и ставен под контрола.

Во моментов низ Македонија активни се повеќе пожари.

04.08.2021 - 14:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега