Повредено младо момче донесено во Градската болница- полицијата ќе утврдува што се случило

Младо момче физички нападнато и со повреди донесено во Градската болница.

- На 20.07.2021 во СВР Скопје било пријавено дека во 20.15 часот во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ со повреди бил донесен Г.Љ.(21) од Скопје, велат од МВР

Сопоред пријавеното, во разговор со полициски службеници тој кажал дека бил физички нападнат од неколку лица, при што едно од нив употребило остар предмет.

СВР Скопје презема мерки за расчистување на случајот.

21.07.2021 - 16:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега