Повредените деца во сообраќајката во Бугарија пристигнаа во Србија

Децата кои беа повредени во вчерашната сообраќајка во Бугарија вечерва пристигнаа во Србија со неколку возила.

Повредените деца беа пречекани од дежурни екипи и ги сместија во болница на дополнителни прегледи.

Душан Миленковиќ, специјалист по ургентна медицина од Ниш кажа дека сите пациенти се во стабилна здравствена состојба.

15.08.2022 - 21:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега