Повредени повеќе луѓе а густ чад го покри небото: Силна експлозија во Либан- Хезболах блокираше цела област

 Хезболах блокираше област во јужен Либан каде денеска се случи експлозија во куќа која според првичните информации му припаѓа на член на таа организација, објави либанската телевизија Ал-Џадид.

Претходно, безбедносните сили објавија дека има повредени во експлозијата.

Според порталот „Middleeast eye“ , неколку лица биле повредени во експлозијата во селото Аин Кана.

Локалните жители за либанските медиуми изјавија дека во моментот на експлозијата се почувствувал силен земјотрес, а снимките објавени на социјалните мрежи покажуваат густ чад над областа.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.09.2020 - 16:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега