Повредена 51-годишна скопјанка - паднала од градски автобус

Синоќа во Скопје, на ул.„Ѓорче Петров“, О.П.(57) од Скопје, превезувајќи се во автобус кој сообраќал на линија број 11, при тргнување на автобусот паднала и се повредила, при што се здобила со тешки телесни повреди.

Повредената жена била префрлена во Комплексот клиники „Мајка Тереза“, каде што била пренесена за укажување на лекарска помош.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Скопје. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

03.07.2020 - 11:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега