Повеќе од 500 барања за штети - каква е состојбата со земјотресите во Охрид?

 

До општинската комисија пристигнале близу 500 барања за штети од земјотресие во Охрид, кои ги утврдуваат стручни тимови. 

Освен старите градби, нема сериозно оштетени објекти во Охрид во серијата потреси што го тресат градот речиси еден месец, пренесува Охридњуз.

Тлото во Охрид се смирува, денеска не се регистрирани потреси.

 

 

 

17.07.2017 - 10:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа