Повеќе лица повредени во сообраќајка на патот Прилеп-Битола

Повеќе лица се повредени во тешката сообраќајна несреќа што се случила попладнево околу 16 часот на магистралниот пат Прилеп - Битола кај Тополчани, велат, според првични  информации, од Секторот за внатрешни работи Битола.

Во несреќата  учестувувале три возила.

Магистралниот пат е затворен за сообраќај и е пренасочен по стариот пат Прилеп-Битола.

 

 

 

14.06.2018 - 16:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега