Повеќе делови од Скопје утре ќе бидат без струја

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека на ден 25.05.2022 година (среда) поради веке закажани техннички зафати, без електрична енергија ќе останат:

-во време од 08.00 – 15.00 часот корисниците од ул. Рашид Џафер од бр. 8 до бр. 15 (о. Чаир);

-од 08.30 – 12.00 часот дел од с. Сопиште, над општината на патот кон с. Соње (о. Сопиште);

-од 09.00 – 12.00 часот дел од бул. ВМРО, спроти поштата на аголот кон бул. Партизански Одреди (о. Центар);

-од 09.00 – 13.00 часот зграда бр. 6 на ул. Христо Ботев (о. Гази Баба);

-од 09.00 – 14.00 часот корисниците од Новоселски пат околу бензинската пумпа Петрол Оил и КАМ маркетот (о. Ѓорче Петров);

-од 09.00 – 15.00 часот дел од објектите до СОУ Рајко Жинзифоф по главната улица, ул. Саса 2 и улиците 1513 и 1515 во Пинтија (о. Кисела Вода); корисниците од ул. Илија Димовски Гоце (о. Аеродром) и викендички Побожје (о. Чучер Сандево) и

-во време од 10.30 – 15.00 часот дел од Бардовци, м.в. Рупа (о. Карпош), информираат од ЦУК.

24.05.2022 - 11:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега