Потврден првиот случај на корона вирус во Грција

Прв случај на новиот коронавирус е потврден денеска во соседна Грција, соопшти грчкото Министерство за здравство.

Станува збор за 38-годишна државјанка на Грција која допатувала од Италија, изјави претставникот на грчкото министерство, Сотирис Циодрас, пренесе „Ројтерс“.

Грчката агенција „АНА“ навде дека случајот е потврден во Солун.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

26.02.2020 - 12:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега