Потрошила милиони за да личи на Ким Кардашијан- ужива да ја споредуваат со старлетата (ФОТО)

Чали е популарна девојка од „мрежата“, која ја следат повеќе од 700 илјади луѓе и која вложи околу еден милион фунти само за да изгледа како најпознатата старлета на светот - Ким Кардашијан.

Како изјави, тие две имаат сличен стил, дека е поласкана од тоа како изгледаат, како и од тоа што инвестицијата во изгледот и се исплатила.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Chaly D.N (@chalydn)

"Луѓето постојано ми велат дека изгледам како неа. Тие нè споредуваат секогаш кога ќе ме видат на улица, на забава или каде било. Секогаш ме запираат за фотографии и навистина ми се допаѓа вниманието", рече Чали.

Таа исто така истакнува дека не е сè во естетските интервенции, туку дека природно изгледа како Ким.

Најмногу пари троши на луксузни, дизајнерски чанти, кои се нејзина опсесија.

"„Секогаш морам да ги менувам за да бидам во чекор со Кардашијанс. Ги следам трендовите, така што секоја сезона ја менувам облеката и трошам цело богатство на тоа", заклучи таа.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Chaly D.N (@chalydn)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Chaly D.N (@chalydn)

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.11.2020 - 11:05

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега