Потресна снимка од пеколот во Австралија: Бебе кенгур со солзи во очите

Пожарите кои беснеат овие месеци ширум Австралија за скоро четири месеци усмртија околу 480 милиони животни во оваа земја.

Секојдневно можат да се видат потресни фотографии и видеа од кенгури, коали и други загрозени животни кои ги растажуваат и најхрабрите.

Еден храбар австралиски фармер им ги стопи срцата на милиони луѓе во светот покажувајќи видео на кое се гледа како спасува бебе кенгур од пеколниот оган.

Колку среќа имало ова бебе да налета на овој нејзин храбар спасувач погледнете во продолжение.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

08.01.2020 - 12:35

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега