Потоп во Црна Гора: Улиците во Херцег Нови претворени во реки (ВИДЕО)

Хецег Нови  во утринските часови го зафатило силно невреме попратено со силни дождови и грмежи, а огромната колицина на вода направила реки низ улиците.

Командирот на службата за заштита и спасување, Златко Чировиќ, рекол дека во градот постојат неколку критични точки кои граѓаните треба да ги избегнуваат.

Поплавени се неколку куќи и подруми, а на магистралниот пат имало многу вода.

Службите за зашита биле повикани неколку пати за испумпување на вода од објекти, но сепакне е интервенирано бидејќо нивото на водата била под 20 сантиметри.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

06.11.2019 - 11:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега