Потона глисер со мигранти во Егејско море - 24 лица го загубија животот

Во водите на Егејското Море, во близина на турскиот град Чанаккале, синоќа потона глисер со илегални имигранти, при што животот го загубија 24 лица.

Засега не е познато која е причината поради која дошло до потонување на глисерот со мигранти.

Според податоците на крајбрежната стража во несреќата загинала 24 луѓе, а 12 луѓе се спасени.

ФОТО: Плсуинфо

најчитано сега