Поставување камен-темелник на Технолошко-индустриската развојна зона Тетово

Во Тетово денеска ќе биде поставен камен-темелник на Технолошко-индустриската развојна зона-Тетово. 

На поставувањето камен-темелник ќе присуствува претседателот на Владата, Никола Груевски, кој потоа ќе се упати и кон свеченото отварање на новите погони на Џонсон Мети во Бунарџик.

Инаку, за 157 милиони евра стопанисувањето со ехнолошко-индустриската развојна зона-Тетово Владата му го довери на конзорциумот од две државни и три приватни норвешки компании, Нормак Инвестмент Груп.

08.11.2013 - 09:22
Фото: 
Новамакедонија

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега