Последните мигови ги поминал во болки - поминаа 10 години од смртта на пејачот, а сега испливаа детали

 

Популарниот пејач Нино Решиќ почина на денешен ден пред точно 10 години, кога на 43-годшна возраст го изгубил животот од перфорација на панкреас, предизвикана од долгогодишно конзумирање на алкохол.

Пејачот до смртта водел дневник кој ги содржел сите детали од неговиот приватен живот, а голема прашина се подигнала кога започнале гласините дека Сандра не е негова биолошка ќерка.

Се зборува дека овој дневник сдржи многу тајни кои ден денес не се изнесени во јавноста.

Пејачот не сакал да оди на доктор иако имал силни болки. Околку 22 часот веќе му било лошо и блиските едвај го натерале да оди да се прегледа. Едвај се движел, а кога пристигнал во болница го однеле во операциона сала. Сепак, не издржал. Докторите се обидувале да го реанимираат, но било залудно.

Дасе потсетиме, Нино својата слава ја достигнал самиоти бил најдобро платен пејач, но личните и семејните проблеми влијаеле неговата кариера да тргне надолу.

 

 

 

18.10.2017 - 23:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа