После дождливиот период комарите ќе не нападнат: За да ги спречите направете го ова

Комарците „ќе нѐ изедат“ после дождливиот период, а една од најпопуларните „направи“ методи за отстранување комарци е секако водената замка, која вклучува пластично шише, квасец, шеќер и вода. Заштитете го своето телот од убоди.

Исечете го врвот од пластичното шише, па во него налејте 200 милилитри топла вода. Сипете 50 грама кафеав шеќер и грам квасец. Отсечениот врв од шишето ставете го во долниот ел и залепете салотејп за да нема простор.

 

 

 

 

13.07.2018 - 23:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега