После девет дена пронајдена малолетната скопјанка која беше исчезната

Полицијата пронајде малолетничка од Скопје која пред 9 дена беше пријавена за исчезната и ја врати кај своите родители.

„На 17.09.2020 околу 22:40 часот, полициски службеници од СВР Скопје на ул.„Петре Георгиев“ ја пронашле С.Ќ.(16) од Скопје, за која на 08.09.2020 беше пријавено дека се оддалечила од својот дом“ велат од МВР.

Таа била предадена на родителот М.Ќ..

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.09.2020 - 17:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега