Поскапуваат цигарите во Македонија - една кутија ќе чини и до 300 денари

Нова тура поскапување на цигарите во Македонија. Од минатата недела, во продавниците поголемиот број брендови цигари се продаваат за околу 5 денари поскапо.
Граѓаните велат дека поскапо плаќаат за брендовите Вест, Родео и Бос.
Се уште нема информации за поскапување на други брендови на цигари.
Согласно планот за зголемување на акцизите, за неколку години се очекува кутија цигари за чини скоро 300 денари.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.03.2019 - 13:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега