Поскапа и од онаа на Кејт: Ќе останете без зборови кога ќе видите колку чини венчаницата на Меган

 

Венчаницата на идната принцеза Меган Меркел , чини многу повеќе од онаа што ја носеше Кејт.

Иако кралското семејство се обие да ја сокрие информацијата за кралската креација која ќе ја носи Меган, сепак во јавноста се појави и вртоглава цена на венчаницата која ќе чини 150.000 фунти повеќе од онаа на Кејт.

Се шпекулира дејка венчаницата е двапати по скапа од таа на Кејт , сепак неименуван извор близог до принцезата тврди дека Меган е како и секоја друга невеста која сака да изгледа убаво и посебно на деноот на венчавката.

Според пишувањата венчаницата ќе чини околу 400.00о фунти ( или околу 556.000 долари)

И доека медиумите се обидувбаа да откријат како ќе изгледа венчаницата, Меган објави дека тоа ќе биде едноставана и класична.

 

 

 

14.03.2018 - 15:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа